Lázně Třeboň

Image
Město Třeboň se nachází v Jižních Čechách, v nížinné oblasti zvané Třeboňská pánev. Je zároveň centrem Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko.
Krajina Třeboňska byla po staletí lidmi přetvářena. Z původně lesnatého území s množstvím rašelinišť a močálů se postupem času stala malebná krajina s množstvím rybníků, propojených četnými kanály a potoky, kde se střídají pole s loukami a smíšenými lesy.
Překrásné prostředí historického města Třeboně obklopeného zelení nekonečných lesů a klidnými hladinami nespočetných rybníků oceňují ročně desítky tisíc lázeňských hostů Lázní Třeboň a v letní sezoně denně i tisíce návštěvníků Třeboně.
Hlavní léčebnou metodou třeboňských lázní jsou slatinné koupele a zábaly. Třeboňská slatina má původ v rostlinách jako ostřice a ostřice, orobinec a rákos.

Lázně Aurora

Rozsáhlý komplex Lázní Aurora Třeboň se nachází na západním okraji jihočeského města Třeboně, v klidném prostředí 45 hektarového parku na břehu rybníka Svět. Specializuje se na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli.
Léčivé účinky třeboňské slatiny na organismus spočívají v postupném a rovnoměrném prohřívání těla, působí blahodárně na pokožku a zvyšuje celkovou obranyschopnost. U pacientů s pohybovými obtížemi způsobuje slatina snížení svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení a rychlejší regenraci.
Lázně Aurora poskytují služby ****standardu a nabízejí svým hostům vstup do známého wellnesscentra Aquaviva disponující tímto vybavením:Plavecký bazén (25m) s mírně slanou vodou o teplotě cca 30°C, vodní svět s vodou o teplotě cca 32°C, parní lázeň, sauna, fitness centrum, tělocvična a squash.
Image
Image

Bertiny lázně

Lázeňský komplex Bertiných lázní se nachází v nejtěsnější blízkosti historického centra Třeboně. Na lázně navazuje park a přímo před vstupem teče Zlatá stoka.
Při léčení pacientů se Bertiny lázně drží svého historického odkazu. Hlavním léčebným zdrojem je třeboňská slatina, která má blahodárný vliv na organismus, který rovnoměrně prohřívá, působí blahodárně na pokožku, tlumí bolest a zkraceju dobu regenerace u pacientů s obtížemi pohybového aparátu. Dále si zde mohou návštěvníci vychutnat všemožné masáže, koupele a zábaly.
Jako u každých moderních lázní je samozřejmostí, že v komplexu Bertiných lázních najdete restaurace, bary, plavecký bazén, sauna a moderně vybavený sportpark, který nabízí různé formy aktivního odpočinku jako je tenis, volejbal, squash, fitness, bowling nebo stolní tenis.

Relax apartmány

Zcela nové a moderně a komfortně zařízené Relax apartmány se nacházejí na vynikajícím místě zhruba 300m od Lázní Aurora směrem k centru města. V apartmánech je možno zajistit ubytování s vlastním stravováním nebo wellness pobyty se stravou a procedurami v Lázních Aurora. Každý apartmán nabízí komfortmí ubytování v pokojích vybavených kuchyní s kompletní výbavou pro vlastní stravování, vlastní terasou nebo balkonem s posezením pod markýzou, klimatizací, pračkou, TV, lednicí, mrazákem, wifi atp. Některé apartmány mají samostatné ložnice a možnost spaní i v obytné místnosti na rozkládacích lůžkách. Každý apartmán disponuje vlastním parkovacím stáním v podzemní garáži, prostorem k úschově kol.
Slatinné procedury, relaxační bazén, masáže a další procedury jsou zajišťovány v balneoprovozu Lázní Aurora, u wellness pobytů je samozřejmostí vstup do bazénů Lázní Aurora.
Relax apartmány jsou mimořádné vhodné pro rodinné pobyty.
Image
Image

Garni wellness hotel Třeboň

Garni wellness hotel Třeboň poskytuje návštěvníkům nadstandartní ubytování za příznivé ceny. Garni hotel Třeboň se nachází v klidné části Města Třeboně v těsném sousedství u Lázní Aurora a sportovního centra, které obsahuje fotbalové stadiony s přírodním a umělým trávníkem, tenisové kurty, sportovní halu, golfové hřiště a plavecký bazén se slanou vodou.
Příjemným místem pro Váš aktivní odpočinek jistě bude rozlehlý lázeňský park umístěný na břehu rybníka Svět. Poloha hotelu ho předurčuje jako výchozí místo pro vaši cykloturistiku, turistiku či in-line bruslení.
Součástí Garni hotelu Třeboň je i moderní wellness centrum s rodinnou atmosférou - reGenerace, kde jsou klientům hotelu poskytovány některé procedury.

Hotel Zlatá hvězda

Renesanční hotel Zlatá hvězda**** Třeboň, přímo v historickém srdci města nabízí ubytování a stravování, wellness pobyty, konference i svatby.
Čtyřhvězdičkový hotel Zlatá hvězda nabízí 48 pokojů se 115 lůžky, přičemž každý pokoj je unikátní. Vybavení pokojů samozřejmě odpovídá standardu klasifikace 4 ****, samozřejmostí je internet na pokojích.
Dovolená na Třeboňsku zaručuje spoustu zábavy, krásnou přírodu a historické památky. Navštívit můžete Zámek a jeho okolí, Schwarzenberskou hrobku nebo pivovar Regent. Příroda na Třeboňsku se skládá především z jihočeských rybníků, ve kterých se pořádají zajímavé výlovy.
Image
Image

Penzion Oregano

Penzion s vlastní restaurací Vám nabízí: ubytování s kapacitou 5 pokojů (4 dvoulůžkové, 1 třílůžkový) a 1 apartmán, restauraci zaměřenou na českou a italskou kuchyni s venkovní terasou, vnitřní i venkovní dětský koutek, zapůjčení dětské postýlky a jízdních kol, zajištění rybářských povolenek a zajištění procedur v Lázních Aurora nebo Berta.
V ceně pobytu je parkování na monitorovaném parkovišti a úschova kol zdarma.
Pokoje jsou vybavené koupelnou, WC, lednicí, barevnou televizí, Wi-Fi připojením na internet.
Zajišťujeme celodenní pokojový servis – objednávky na pokoj z restaurace.
Stravu Vám zajistíme přímo v restauraci Pizza Restaurant Oregano.

Hotel Harmonie

Hotel Harmonie nabízí luxusní ubytování ve čtyřech typech pokojů přímo v centru lázeňského města Třeboně, v blízkosti známých Bertinných lázní.
Součástí hotelu je stylová restaurace. Hotel je bezbariérový a vybavený výtahem. Hosté mohou využít služeb hotelové posilovny. Parkování je možné přímo u hotelu. Wi-Fi připojení v celém hotelu je samozřejmostí.
Image
Image

Penzion Bílý jednorožec

Ubytování v Třeboni – to je penzion Bílý jednorožec. Nabízíme ubytování v samém srdci lázeňského města Třeboň, v historickém domě na pěší zóně, s ideální polohou na křižovatce hlavních turistických cílů Třeboně – naproti vstupu do Zámku Třeboň, 100 m od malebného třeboňského náměstí a zároveň 100 m od hráze rybníka Svět. Přímo sousedí s historickým areálem českého pivovaru Bohemia Regent.
Pokoje jsou čisté, útulné, ale zároveň prostorné, vkusně a velmi komfortně zařízené. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení, TV, chladnička, psací stůl a Wi-Fi na každém pokoji. Bohaté snídaně servírujeme v restauraci Bílý jednorožec, případně i na pokoj. Součástí penzionu je útulná lazebna s wellness a lázeňskýmiprocedurami (masáže, koupele, sauna) a speciální slaný bazén s vodou z Mrtvého moře Magic floating.

Relax park

Výhodou komplexu Relax Park Třeboň je zejména bezprostřední sousedství s lázeňským areálem Aurora, který vedle zdravotnických a wellness služeb nabízí i příjemné procházky či zázemí pro sportovní aktivity.
Každý apartmán je vybaven jednoduchou kuchyňkou, hosté ubytovaní v Relax Parku si tedy mohou zajistit základní stravování svépomocí přímo v apartmánu.
Veškeré služby mimo samotné ubytování jsou zajištěny v Lázních Aurora.
Image
Image

Třeboňské apartmány

Třeboňské apartmány Vás okouzlí krásnými, nově zrekonstruovanými interiéry s terasami a také veškerým komfortem. Ubytovat se můžete v 5 dvoulůžkových pokojích nebo 2 rodinných apartmánech. Pokoje jsou útulné, vkusně a komfortně zařízené. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení, sprchový kout, TV, plně vybavená kuchyňka, psací stůl a Wi-Fi na každém apartmánu.
Jste-li zvyklí připravit si snídani či večeři sami, máte k dispozici moderní, plně vybavenou kuchyňku. Dáte-li přednost výborné restauraci, určitě oceníte vzdálenost od centra pouhých 500 m.